איתור נזילות מים על ידי מהנדס מומחה

איתור נזילות

 

התחום של איתור נזילות באינסטלציה התקדם מאוד בשנים האחרונות. זאת בזכות העובדה שלתחום זה נכסו מצלמות טרמיות שמאפשרות לאתר את מקור הנזילה מבלי לשבור את הקיר. על כן אינסטלאטורים רבים החלו לעבוד עם מצלמות אלו לצורך איתור נזילות וכן אנחנו יכולים לראות חברות רבות שמתעסקות אך ורק בתחום זה ובכל הטיפול בו.

מעוניינים במידע נוסף על בדק בית הנדסי וביקורת מבנים לאיתור נזילות מים לחצו כאן

לפני שנסביר כיצד מאתרים נזילה, צריך להבין למה היא נוצרת ומה המשמעות שלה. בדרך נזילות יכולות להתרחש במבנים ישנים או במבנים חדשים שיש בהם ליקויי בניה. במצב כזה מה שקורה הוא שמערכות האיטום במבנה אינן חזקות ויסודיות מספיק, ועל כן אם יש ליקוי בצנרת הרי שתחל רטיבות בקיר. רטיבות זה תגרום בהתחלה לכתם בקיר ולאחר מכן היא תתחיל לפורר אותה מה שיכול להוביל לקילוף איטי של הקיר וככה נוצר בו חור. צריך לציין שנזילות יכולות גם להתרחש לא רק בקיר אלא גם בתקרה וברצפה במידה והצנרת עוברת שם, אך לרוב היא עוברת רק בקירות ולכן מרבית הנזילות יתרחשו בהם.

במבנים ישנים נזילות היא עניין הרבה יותר נפוץ ממבנים חדשים, גם בכלל שבדרך כלל אין הרבה ליקויי בנייה במבנים חדשים, וכן קל מאוד לאתר ליקויים כאלה עוד לפני שנכנסים להתגורר במבנה (בבדיקות מקדימות) לעומת זאת במבנים ישנים, ייתכנו מצבים כגון חדירת שורשים לצנרת, איטום לקוי, צנרת סדוקה וחלודה ועוד. על כן,נראה לא פעם מצבים של נזילות מהצנרת. את הנזילה כאמור ניתן לאתר באמצעות כתמי רטיבות על הקיר, אך גם בצורות אחרות, החל מירידה בלחץ המים (כתוצאה מכך שהזרימה של המים בצנרת איננה חופשית), מים עכורים או בטעם חלודה, ריח של רטיבות וכן חשבון מים גבוה באופן לא צפוי.

איתור נזילות באמצעות מצלמות:

 

השיטה של איתור נזילות בקיר באמצעות מצלמות היא פשוטה. האינסטלאטור משתמש במצלמה טרמית שעוברת על פני הקיר, ומזהה שינוי בטמפרטורה. כאשר הטמפרטורה יורדת, כלומר מדובר על אזור קר, אז המצלמה מציגה צבע מסוים ומכאן אפשר להסיק שמדובר על מקור הנזילה. מאחר ושם נמצאים המים. אופציה אחרת היא שימוש של מצלמה עם סיב מיוחד שמוחדר אל תוך הצנרת פנימה ומאתר את הנזק מבפנים.

בשני המקרים, אנחנו חוסכים את הצורך לשבור את הקיר לגמרי בשביל לאתר את הנזילה. עם זאת, ברגע שמצאנו את אזור הנזילה, ייתכן מאוד שזה מה שנצטרך לעשות. יש אפשרות שנוכל לפתור את הבעיה באמצעות הכנסת צינור פנימה אל תוך הצנרת מבלי שנצטרך לשבור את הקיר אך באופן עקרוני הדרך המהירה והנוחה ביותר לפתור את הבעיה, היא לאתר את המקום של הנזילה, היכן היא מתחילה, לשבור את הקיר באותה נקודה, לתקן את הצנרת ואחריה את הקיר וכך המצב יחזור לקדמותו ואנחנו נוכל להמשיך לחזור וליהנות מצנרת תקינה.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לשיח?
אשמח לקבל את תגובתך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>