בדק בית מקצועי למניעת ליקויי בניה

קניית דירה היום היא חלומם של זוגות צעירים רבים. למעשה, לא רק זוגות צעירים- גם אנשים מבוגרים יותר מוצאים את עצמם ללא היכולת לקנות דירה וחוסכים במשך שנים עד שמגיע הרגע. לכן, כאשר מגיעה האפשרות לקניית דירה ישנה לעיתים נטיה "לקפוץ על המציאה" רק מפני שהיא נמצאת פתאום ממש מעבר לפינה. עם זאת, אל רכישת דירה יש להגיע מפוכחים ושקולים ולא לנהוג בפזיזות. יכולים בהחלט להתגלות בדירה ליקויי בניה גלויים או סמויים ולכן בדק בית שנעשה על ידי גורם מקצועי הוא חשוב ואף הכרחי. הוא יכול למנוע אסון כמו התמוטטות קיר או מרפסת או בעיות אקוטיות פחות, אך כאלה שידרשו מכם הוצאת כספים בנוסף לרכישה עצמה. באמצעות בדק בית ופירוט ליקויים הקיימים בדירה ההחלטה האם לרכוש אותה תהיה פשוטה יותר. כך גם תדעו האם המחיר שדורש בעל הדירה עבור הנכס הוא מחיר הגיוני או האם ביחס לליקויים שנמצאו בדירה מחירה הוא גבוה ואינו הולם את מצבה האמיתי.

 

ליקויים שיכולים להמצא בדירה:

מהנדס אשר מבצע בדק בית עורך את הבדיקה בכמה מישורים. האחד הוא בדיקת ליקויים תפקודיים בדירה כמו ליקויים הפוגעים ביציבות המבנה, ליקויים הקשורים לאיטום ובידוד המעטפת החיצונית של המבנה. כאשר ליקויים אלה באים לידי ביטוי ההוצאות שיש להוציא על מנת לתקנם הן גדולות מאוד ולכן יש להם משמעות רבה לגבי ערכה של הדירה. מישור נוסף הוא עד כמה הבניה עומדת בתקן הישראלי. לכם הוא צריך להיות בעל ידע מקצועי נרחב ובעל ידע בתקנים הנוגעים בבניה. התקן הישראלי אינו מקיף ונוגע בכל ליקויי הבניה הקיימים ולכן הידע המקצועי לגבי השפעתו של ליקוי כזה או אחר היא קריטית. גם תנאים חיצוניים שאינם קשורים ישירות לאיכות הבניה יכולים להשפיע על ההחלטה האם קניית הדירה היא מומלצת. לחות, שמש, סוג הקרקע וגם מיקומה של הדירה בבניין יכולים להשפיע על מידת עמידותה ועל בעיות שיכולות להתעורר בהמשך. לכן, גם אם דירה נראית במצב מעולה, אל תדלגו על השלב המאוד חשוב של בדק בית.

 

פינוי דירה לחפצים שיכולים להמצא בדירה:

בדיקת ליקויים זו מטלה קשה ומורכבת. יש מצבים שהאדם צריך לפנות דירה בפתאומיות בכדי לתקן את הליקויים והוא לא יודע מה לעשות עם כל החפצים הנמצאים בתוך הדירה. למשל, אם בן אדם קיבלת באופן פתאומי דירה בתור ירושה, והבן אדם מגיע פעם ראשונה ומוצא שהדירה מלאה בחפצים של מי שגר שם לפני לא יכול לבצע את הבדיקה בצורה נכונה כך זה גם קורה עם נכסים כמו משרדים ומחסנים. למקרים כאלה מומלץ להתקשר למומחים פינוי דירה אשר יעזרו לכם לפנות את כל הדירה בצורה יעלה ומהירה. תזכרו שהשלכת ציוד לרחוב סתם כך היא עבירה על החוק ואפשר לקבל כנס!.

 

למי לפנות לביצוע בדק בית?

ודאו ובררו היטב כי את בדק הבית מבצע עבורכם מהנדס בניין המומחה בביצוע בדקי בית. כאמור, צריך להיות לו ידע מקצועי רב בכל הקשור לליקויי בניה, להשפעת סוג הבניה, החומרים, המקום בו נמצא הבניין וכל התנאים שיכולים להשפיע על עמידותה של הדירה לאורך זמן, על בעיות היכולות להתעורר בה. אם זו דירה יד שניה, עליו לדעת מראש מה יהיו השפעותיהם וההוצאות בהן יהיו כרוכים הריסה חלקית או מלאה ושיפוץ של הדירה.

ורגע לפני שעוברים… צריך לפנות את הדירה הקודמת:

כמובן שאת עיקר תשומת הלב לפני רכישת דירה לוקחת בחירת הדירה החדשה וביצוע כל הבדיקות הנדרשות, אך גם עזיבת הדירה הקודמת דורשת תשומת לב מסויימת. דירה המלאה בתכולה שאינכם יודעים מה לעשות איתה תיקח מכם זמן ואנרגיות רבים. זה הזמן להשאיר את העבודה למקצוענים כמו חברות פינוי דירה. חברות אלה יבואו אליכם, ימיינו את התכולה שאינכם צריכים, יפנו אותה מן הדירה ובתוך מספר שעות יותירו את הדירה נקיה כמו חדשה. אמנם אתם מצפים כבר לפתוח  דלת חדשה, אך גם סגירת הדלת הקודמת היא חשובה לא פחות.
מידע נוסף על חברת בדק בית של מודי אדלר לחץ כאן.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...