בדק בית כי חשוב לבצע בדיקת דירה לפני קניה ולא אחרי!

בשנים האחרונות פונים רבים לשירותיהם של מהנדסים מומחים, המבצעים בדק בית מקצועי. מדובר בשירות המוצע הן למתכננים לרכוש דירת יש שנייה והן לאלה שרכשו דירות חדשות מקבלן. בדק בית היא בדיקה חשובה העוזרת לגלות ליקויי בנייה במבנה, תוך בחינת התשתיות הקיימות בו, המערכות הלוקחות בכך חלק וכן תוך התייחסות אל השלד ואל חלקו החיצוני של המבנה. בעזרת בדק הבית ניתן לפנות אל הקבלן לצורך תיקון התקלות, או, במידה ומסרב, להגיש תביעה בבית המשפט.

מה כוללת במסגרתה בדיקה זו:

בדק בית הינה בדיקה הנדסית מיוחדת, הנעזרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, הבוחנים את המבנה לעומקו ועוזרים לאתר ליקויי בנייה אסתטיים וגם בטיחותיים. בדיקה זו נחשבת כראיה קבילה במסגרת תביעה בבית המשפט וכאמצעי לניהול משא ומתן רגע לפני רכישת הדירה. במהלך בדק הבית מתייחס המהנדס, המבצע זאת, אל שלד המבנה, אל הפרמטרים הלוקחים בו חלק, ואל חלקו החיצוני של המבנה. הוא בודק את התשתיות השונות, כמו תשתית החשמל, תשתית הביוב והאינסטלציה, הוא בודק את מערכת הגז, מערכות האיוורור בבית ועוד. בדק הבית עוזר לאתר ליקויי בנייה הקשורים גם לריצוף, לעבודות הנגרות שנעשו במקום, לעבודות האלומיניום וגם לחלקו החיצוני של המבנה, כמו לחנייה, למעלית וללובי (במידה ומדובר בבניין משותף).
סיכום הבדיקה והממצאים המוזכרים בו מאפשר לבעלי הדירה החדשה או לאלה המעוניינים לרכוש דירת יד שנייה לפעול למען תיקון המפגעים או התקלות, או לאמוד את שווי הדירה בצורה המדויקת ביותר. במידה ומדובר בדירת קבלן, יכולים בעלי הדירה ורגע לפני קבלת המפתח, לפנות ישירות אל הקבלן עם הממצאים ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים שהתגלו. הקבלן יכול לתקן זאת באופן ישיר או לפצות אותם בסכום מסוים, הנקבע בהתאם לסוג הליקויים שנתגלו. במקרים בהם הקבלן מסרב לטפל זאת, ניתן לפנות לבית המשפט ולהיעזר בסיכום, כממצא משפטי לכל דבר.

הכתובת הנכונה לביצוע בדק בית:

מחפשים גורם מקצועי שיוכל לבצע עבורכם בדק בית? מודי אדלר, מהנדס אזרחי מומחה, מציע את שירותיו הן עבור נכסים פרטיים והן עבור נכסים עסקיים, שירותים הכוללים ביקורת מבנים מקיפה ומעמיקה, המסייעת בזיהוים של ליקויי בנייה מסוגים שונים, לרבות ליקויים אסתטיים ובטיחותיים. אם אתם מתכננים לעבור לבית חדש, או אולי מעוניינים לרכוש דירת יד שנייה אבל מתלבטים, זה הזמן לבצע בדק בית על ידי בעל מקצוע, המתמחה בכך. מודי אדלר, שצבר ניסיון של למעלה משלושים שנה, יבצע את הבדיקה בעזרת אמצעים משוכללים ומתקדמים במיוחד, העוזרים באיתור תקלות וליקויי בניה. לאחר מכן יספק לכם מסמך, המסכם את הבדיקה, מסמך שיאפשר לכם לפנות אל הקבלן או להתמקח על מחיר הדירה.
איתור ליקויי בנייה בעזרת בדק בית מקדים יחסוך לכם כסף, ימנע מכם עוגמת נפש מיותרת, ובעיקר – יאפשר לכם להתגורר במרחב בטוח ונעים יותר!

מעוניינים לבצע בדיקת בדק בית השאירו פרטים או התקשרו.