ביקורת מבנים ובדיקת ליקויים

ביקורת מבנים – אל תוותרו על המומחים:

דיירי מגדל היוקרה בנתניה בצרות. בדיקת ביקורת מבנים שנערכה על ידי מהנדס מומחה בתחום גילתה כי בבניין היוקרתי מצויים ליקויי בניה רבים, רוצים למנוע מצב כזה וכמובן לחסוך כסף בעתיד? הזמינו עוד היום בדיקת בדק בית ותהיו בראש שקט. חברת הבניה שאליה פנו הדיירים בבקשה לתקן את ליקויי הבניה התעלמה מהתלונות במשך זמן רב, וכאשר הסכימה לתקן את ליקויי הבניה, תיקנה רק חלק מהם. באמצעות חוות הדעת ההנדסית שקיבלו הדיירים בתום בדיקת בדק בית הם פנו אל בית המשפט בבקשה לחייב את החברה בתיקון כל ליקויי בניה המצויים במבנה. לאחר שעיין השופט בחוות הדעת המקצועית, הוא נענה לתביעה וחייב את חברת הבנייה בתיקון כל הליקויים.

ביקורת מבנים – טיפים ועצות טובות שיחסכו כסף וימנעו עוגמת נפש:

אל תחסכו בבדיקת בדק בית. נתוני הסטטיסטיקה מוכיחים כי כמעט בכל בניין ובכל דירה מצויים ליקויי בניה. השקעתם סכומי כסף גבוהים בקניית הדירה? אל תחסכו בבדיקת ביקורת מבנים כדי לא להיכנס לנתוני הסטטיסטיקה העגומים.

מיד כאשר מתגלים ליקויי בניה בדירה החדשה, יש לשלוח מכתב רשום לקבלן ולהודיע לו על כך. אם תיאלצו להגיע לדיונים בערכאות משפטיות, המכתב הרשום יהווה הוכחה כי התרעתם על הליקויים וביקשתם מהקבלן לתקן אותם.

פנו רק אל מהנדס מוסמך בעל ניסיון בתחום. בדק בית היא סקירה הנדסית שבה בודק המהנדס ליקויי בניה מסוגים שונים. רק מהנדס מוסמך ובעל ניסיון רב בתחום של ביקורת מבנים או בדק בית ידע להקיף את הבדיקה, לבדוק את כל הפרמטרים ולמנוע מכם הפתעות לא נעימות גם כעבור מספר שנים.

המחיר של בדיקת בדק בית אינו הפרמטר הקובע. אל תבחרו מהנדס לצורך בדיקת ביקורת מבנים לפי המחיר, כי יש מהנדס ויש מהנדס. כמו שלא תשוו בין רופא בכיר ובעל מוניטין לבין רופא מתחיל, כך אי אפשר להשוות בין מהנדס בעל מוניטין וניסיון רב לבין מהנדס שאינו מומחה בתחום. בדיקת ביקורת מבנים עשויה לחסוך מכם הוצאות רבות, לא כדאי לחסוך בה.

לפני שאתם בוחרים מומחה בתחום בדק בית, בררו האם הוא בעל רישיון והאם שמו נמצא ברשם המהנדסים. מהנדס מומחה המחזיק בכל התעודות נדרשות ישמח להראות לכם אותן.

לא חייבים לחכות לתיקון ליקויי בניה בתום שנת הבדק. יש ליקויי בניה רבים שאפשר וצריך לתקן מיד כאשר הם מתגלים. השקעתם כסף רב בקניית הדירה, אין שום סיבה שתיאלצו לחיות עם רצפות עקומות או עם חיפויי קירות נושרים, לדוגמה, אפילו מספר חודשים.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...