המפרט המדויק בבדיקת בדק הבית – חלק א'

בדיקת דירה לפני קנייה

 

המפרט המדויק בבדיקת בדק הבית – חלק א':

 

כולנו יודעים שצריכים לבצע אותה, כולנו רוצים לבצע אותה אך לא תמיד כולנו יודעים מה באמת בודקים בה. מה שאנחנו יודעים מעל לכל צל של ספק זה שהבדיקה מעניקה לנו ביטחון ושקט נפשי, אך מה באמת קורה בה? לא כולנו יודעים. על מנת להיות חלק מהתהליך ואולי אפילו קצת לפקח עליו מהצד, חשוב שכולנו נדע מה באמת בודקים בבדיקת בדק בית. הבדיקה תקפה למבני מגורים חדשים אליהם טרם נכנסו דיירים, בניינים ישנים בהם כבר מאוכלסים דיירים ואפילו בתי עסק שרוצים לוודא תקינות המבנה בו הם שוהים.

 

טיב הצנרת ובדיקת איכות הריצוף:

בדיקת הצנרת חיונית בעיקר במקרים בהם מדובר על מבנה חדש אשר טרם שהו בו אנשים ואינם יכולים לשפוך אור על טיב הצנרת. לכן, כאשר מדובר במבנה חדש, חשוב לבדוק את טיב הצנרת טרם מבצעים את הריצוף וכך לבצע בדיקה יעילה ומקיפה. במקרה בו יונח הריצוף ולאחר מכן יתגלו תקלות בצנרת, הרי שידרש לפרק את הריצוף וכך העבודה תלך לשווא. כאשר מדובר בריצוף ישנה חשיבות בבדיקת אטימות הרצפות, מידת האטימה מפני נוזלים, האם הרצפות ישרות ולא מתעקמות והאם הן שוקעות.

 

מה לגבי הקירות?

כאשר מדובר על הקירות מדובר על חלק ניכר ומשמעותי במבנה בו נשהה ולכן חשוב לבצע סביבו בדיקה מקיפה. בדיקת בדק בית תוכל לאתר ולבדוק את איכות הטיח שעל הקירות, האם ישנם חלקים המאפשרים קיום של רטיבות ונזילות, האם ישנם קילופים, מידת האטימות וטיבה ואפילו איכות הצבע שאיתו נצבעו הקירות במבנה. כאשר מבצעים בדיקה שכזו הרי שאפשר למנוע עוגמת נפש עצומה שכן גילוי הכשלים טרם כניסתכם אל הנכס מאפשר לכם לדרוש בתיקון כל הליקויים מבלי לחוש אי נעימות.

מעוניינים במידע נוסף על איך מתבצעת בדיקת בדק הבית לחץ כאן

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...