החשיבות בהזמנת בדיקת ליקויי בניה

הבית שלנו אמור להיות מקום המפלט שלנו והמקום הבטוח ביותר שלנו על כדור הארץ. הבית מהווה עבורנו מקום מחסה ומקלט וכולנו כמהים לחזור לבית שלנו בסוף יום העבודה, להישאר בו ביום חורפי ולארח בו את מיטב יקירנו. מעבר לכך שהבית שלנו הרבה פעמים הוא הפינוק האולטימטיבי שלנו, חשוב וצריך לזכור שמעל הכל על הבית להגן עלינו.

ליקויי בנייה הינם משהו שעלה לכותרות לא פעם וכולנו נדהמנו נוכח הרשלנות של הקבלנים והאחראים על מבנים מסוימים. לכולנו זכורה תקרית אסון ורסאי שבו התגלו ליקויי בנייה רבים שגרמנו לבסוף לאסון, ולכולנו זכורה גם התקרית בחדרה שבה מרפסות פשוט התמוטטו ובנס הן לא איכלסו אף אדם ואם ניזכר במקרה האחרון שאולי אינו קשור לליקויי בנייה באופן ישיר אך כן לאותה הרשלנות היא גוף התאורה שצנח באולם האירועים ביבנה. המשותף לכולם: בדיקה פשוטה של בדק בית ואיתור נכון של ליקויי בניה היה יכול לפתור את הכל.

לא סתם מדינת ישראל נצמדת לתקנים המחמירים ביותר כשהמטרה הניצבת מול עייני הרשויות היא מעל לכל הבטיחות. לצערנו, למרות התקנים המחמירים עדיין ישנם ליקויי בנייה רבים הן במבנים פרטיים והן במבנים ציבוריים. מבלי לדעת דבר אודות הקבלנים, המהנדסים והמפקדחים, אנחנו מסתובבים במבנים ציבוריים שיתכן שבעליהם עברו על החוק ולא נצמדו לכל התקנים הנדרשים על מנת להבטיח את בטיחותנו.

ענף החתונות הוא ענף גדול מימדים ובישראל יש אלפי מתחמי אירועים. לשמחתנו, ברובם עומדים בתקנים הנדרשים ורובם בעלי רישיון עסק המותיר להם לפעול ולארח בתחומם אירועים ולאכלס קהל אורחים רב. לצד האופוריה הזו, עדיין ישנם מתחמי אירועים העוברים על החוק ופועלים ללא רישיון עסק. חשוב לציין כי הגנים ללא רישיון העסק לא כולם נותרו ללא רישיון עסק בגלל בעיות בנייה או ליקויים שונים, אלא מדובר בפורצדורה ארוכה אשר לפעמים שוללת ממתחם אירועים מסוים את רישיון העסק שלו בגלל דברים זניחים, אך לא ניתן להקל ראש ולדעת מדוע באמת נשלל רישיון העסק ולכן חשוב לא לערוך אירוע בתחומו של מתחם אירועים אשר פעל ללא רישיון מתאים שעתיד לבטח אותנו ולדאוג לשלומנו ולשלום האורחים שלנו.

אם במתחמי אירועים עסקינן, ישנה אחריות רבה מאין כדגומתה בידי בעלי מתחמי האירועים. מלבד האחריות שיש להם על לארח את החתן והכלה ברמה הגבוהה ביותר ולהבטיח שהאירוע הגדול בחייהם יזכר כאירוע מוצלח ובלתי נשכח, מופקדת בידם האחריות לדאוג לכך שכל האורחים יחזרו לביתם בשלום ממתחם האירועים ללא כל פגע ולו הקטן ביותר. לכן חשוב מאד לעשות בדק בית ולדאוג שהמקום אכן נצמד לתקנים הנדרשים שהציבה מדינת ישראל ולערוך בדיקות תקופתיות מקיפות שתכליתן לתקן את הליקויים שנמצאו. ואתם, בתור חתן וכלה שרוצים לשמח בערב הגדול של חייכם, בידקו שהמקום שבחרתם הינו עומד בכל התקנים הנדרשים וכך תוכלו לחגוג את אירוע חייכם בראש שקט נטול דאגות. קראו כאן למה כל כך חשוב לבצע בדק בית.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...