מהנדס אזרחי

מהנדס אזרחי – על המקצוע ועל העבודה:

בתחילה, התואר מהנדס ניתן לבעלי המקצוע שעסקו במקצועות הבנייה והמכונות. בראשית המאה השמונה עשרה החלו המהנדסים לעסוק גם במטרות אזרחיות, וזהו מקור השם מהנדס אזרחי. מהנדס אזרחי עוסק בתחומים רבים כמו הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, הנדסת ייצור, הנדסה חקלאית ועוד. במאמר זה נדון בעבודתו של מהנדס אזרחי בתחום הנדסת הבניין.

מהנדס אזרחי ממלא פונקציות רבות בבניית מבנים חדשים:

בעת בניית בניין חדש, אחראי האדריכל על עיצוב המבנה, הקבלן אחראי על בניית המבנה והמהנדס אחראי על ההוצאה לפועל של התוכנית שעיצב האדריכל ועל מתן הוראות לקבלן ופיקוח על דרכי הביצוע.

מהנדס אזרחי המומחה בהנדסת בניין מתכנן את כל פרטי הבנייה. הוא מחליט מהן שיטות הבנייה שלפיהן ייבנה המבנה החדש, מהם החומרים שבהם ישתמשו, קובע את כמות החומרים ואת איכותם. עליו גם להתאים המבנים לתקנות הבטיחותיות המחייבות, לפקח על העבודה ולוודא כי הקבלן בונה בהתאם להוראות ולהנחיות.

מהנדס אזרחי אחראי על טיב חומרי הבנייה – הוא הקובע באילו חומרים ישתמש הקבלן. עליו להכיר היטב את החומרים, לדעת את תכונותיהם, את טיבם ואת עמידותם. בחירה שגויה של חומרי בנייה או כמות בלתי נכונה עלולה להביא להיווצרות ליקויי בנייה חמורים.

אחד מתפקידיו המרכזים של המהנדס הוא הפיקוח על התאמת הבנייה בפועל לתוכניות הבנייה. מהנדס הבנייה יבדוק בכל שלב משלבי הבנייה כי הקבלן מבצע את הבנייה לפי התוכניות, ללא סטייה, אפילו מזערית. מהנדס אזרחי יחד עם מודד מוסמך יוודאו כי המידות החיצוניות והפנימיות של המבנה נכונות וכי המפרט הטכני מתאים לבנייה בפועל.

מהנדס אזרחי המומחה בתחום הנדסת בנייה יבדוק אם תכנון המבנה עומד בתקני הבטיחות המחמירים. כל מבנה חייב לעמוד בתקני בנייה המוגדרים בחוק. סטייה מתקנים אלו עלולה להוות סכנה למבנה ולבטיחות הדיירים. מהנדס הבנייה עוקב במשך כל מהלך הבנייה אחרי בטיחותו של המבנה ומאשר זאת בחתימתו בסוף הבנייה.

מהנדס אזרחי מבצע בדיקת בדק בית
. בדק בית היא בדיקה חשובה המתבצעת בעת קניית דירה חדשה וגם לפני חתימה על חוזה בעת קניית דירה מיד שנייה.

בדיקת בדק בית הנערכת על ידי מהנדס אזרחי מומחה ומיומן, מאתרת ליקויי בנייה שאינם נראים בעין בלתי מקצועית.

בסוף הבדיקה מעניק המהנדס חוות דעת מקצועית שבה הוא מפרט את ליקויי הבנייה שנמצאו ומציע דרכים לפתרון.

חוק המכר מטיל את האחריות לתיקון הליקויים על הקבלן. אם מסרב הקבלן לבצע את התיקונים, יכול הקונה לבקש סעד ועזרה מבית המשפט. חוות הדעת המקצועית שהנפיק המהנדס קבילה בבית המשפט, והיא תסייע לו להוכיח את טענותיו.

בעת קניית דירה מיד שנייה, חוות הדעת המקצועית של כל מהנדס אזרחי מהווה כלי חשוב באומדן מצבה של הדירה ומחירה הריאלי.

כאשר מבצעים בדיקת בדק בית מומלץ לשכור מהנדס אזרחי חיצוני, שלא עובד עם הקבלן. מודי אדלר הוא מהנדס אזרחי המבצע בדק בית במיומנות ובמקצועיות. אין ספור לקוחות מודים למודי אדלר על חוות הדעת המקצועית שעזרה להם למרב את זכויותיהם בעת קניית נכסי נדל"ן.

איך לבחור מהנדס אזרחי טוב?

    • כאשר אנו בוחרים מהנדס אזרחי עלינו לוודא כי הוא מומחה ומיומן בתחום הספציפי שאנו זקוקים לו.
    • חשוב לבדוק את הניסיון של המהנדס. הניסיון של כל מהנדס אזרחי הוא אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על מקצועיותו ועל הצלחתו.
    • אל תהססו לבקש מהמנדס הפוטנציאלי להראות לכם את רישיונו ולבדוק אם אכן הרישיון בתוקף.
    • מודי אדלר הוא מהנדס אזרחי בעל ניסיון והשכלה רחבה. צרו קשר כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהניסיון הרב והמידע המקיף.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...