מה עלולים לגלות בבדיקת בדק הבית? חלק א'

לא אחת שומעים על חשיבותה של בדיקת בדק הבית. גם במקרים של רכישת מבנים או השכרתם לגורם חיצוני, חשוב לבצע את הבדיקה המעניקה שקט נפשי לשני הצדדים. עבור הצד המשכיר או המוכר את הנכס, הרי שמדובר על בדיקה שתקבע באיזה מצב הנכס, כך שלא יוכלו להיות תלונות אודות כשלים או ליקויים לאחר ביצוע העסקה. עבור הצד הרוכש או השוכר, הבדיקה מעניקה מפרט מדוייק של כשלים או ליקויים באם ונמצאו כאלו. עם ביצוע בדיקת בדק בית, מה עלולים למצוא?

 

מה כבר יכול להיות בעייתי בחלונות?

רבים נוטים לחשוב כי הבדיקה סורקת ומוצאת כשלים המצויים אך ורק מאחורי הקלעים, ולא נראים לעין. תתפלאו לגלות כי ישנם כשלים רבים אשר חשופים לפניכם ואינכם אפילו יודעים כי מדובר בכשל. החלונות בבית לדוגמא, שתפקידם להכניס אור ולאוורר את חלל הבית, יכולים להיות כשל שיסומן בבדיקת בדק בית. ישנן תקנות ברורות אודות גודל החלון המצוי בחלל. חייב להיות יחס נכון בין גודל החלל ובין החלון המצוי בו, ואם אינו עומד בתקון, הרי שהוא נתפס כליקוי שיש לתקנו.

 

ליקויים מתחת לרגלינו:

ישנם ליקויים אשר מפתיעים רבים, וכאלו לדוגמא יכולים להיות הרצפות בבית. עבור רבים, הרצפה היא הדבר האחרון שיוכלו לחשוב עליו בהקשר של ליקויי בניה. גם באשר לרצפות, ישנן תקנות מחמירות ביחס למרווחים ביניהן, שעל פי החוק אסור לחרוג מהם. בעת שתסתייעו בשירותייה של חברת בדק בית, עלולים למצוא כשלים בכל נושא הרצפות שכן הן ממוקמות בשיבוץ שאינו חופף לתקנים.

 

למה צריך את הבדיקה הזו?

לפני שרוכשים בגד בחנות, נכנסים אל תא המדידה על מנת לוודא את "תקינותו". דומה הדבר ואף יותר, כאשר מבצעים עסקה גדולה משמעותית מרכישת פריט לבוש, כדוגמת רכישת נכס. חשוב לבצע בדיקת בדק בית שתוכל להעביר לכם חוות דעת מדוייקת אודות טיב הנכס ועמידתו בתקנים. בדק בית של מודי אדלר לדוגמא, מבצע בדיקה מקיפה וכוללת שעתידה לאתר ליקויי בניה, כשלים או חריגות נוספות. תנו לעצמכם שקט נפשי וערכו את הבדיקה. להמשך לחלק ב' לחץ כאן

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...