כאשר מבצעים בדיקת דירה לפני קניה תדעו שאף אחד לא עבד עליכם או ניסה לעגל פינות על חשבונכם. בדיקת דירה לפני קניה היא צעד חשוב עבור מי שקונה דירה חדשה וגם עבור מי שקונה יד שנייה.

שמי מודי אדלר, ויש מאחורי 35 שנות ניסיון כמהנדס וקבלן והתמחותי היא ביקורות בניה.

אשמח שתפנו אלי בכל שאלה שמתעוררת אצלכם בנוגע לתהליך בדיקת דירה לפני קניה.

בדיקת דירה מדוע מומלץ לבצע לפני קניה?

ראשית, גם קבלן הבקיא בכל רזי התקנים עלול "לשכוח" תחומים אשר אין עבורם תקן ברור אך ליקויים אלו פוגעים מהותית בתפקוד הדירה. כלומר גם אם הדירה אותה אתם עומדים לרכוש היא "תקנית" לחלוטין, עדיין יתכנו בה ליקויים אשר ישפיעו באופן משמעותי על איכות החיים שלכם.
דוגמה: בידוד אקוסטי שלא תוכנן או בוצע היטב עלול לשבש מאוד את חיי היומיום. בדיקת דירה לפני קניה יכולה לזהות ליקויים אלו ולעזור להחליט אילו צעדים לנקוט. בנוסף, לצערי, הרבה דירות, גם חדשות וגם ישנות יותר,  אינן עומדות בתקני בניה בסיסיים החל מחיפוי וריצוף וכלה במדרגות לא תקניות או מעקות לא בטיחותיים.

חשוב לזכור כי התקן בא לשמור קודם כל על בטיחותם של הדיירים בבית. בדיקת דירה לפני קניה מאפשרת לכם לאתר ליקויים אלו, שלעיתים נראים זניחים, אך בפועל יכולים לגרום לתאונות איומות. לדוגמה: מרווחים לא תקניים בסורגי מעקות.

בדק בית לפני קניה חשובה גם מבחינה כלכלית, לעתים יש ליקויים שאינם ברי תיקון. שמאי מקרקעין יכול לקבוע את המחיר הסופי של הנכס רק לאחר שבוצעה בדיקת דירה לפני קניה ואותרו כל הליקויים הקיימים וחושבה עלותם או ערכם בירידת מחיר הנכס.

לאחר שהצגנו חלק מהסיבות מדוע בדיקת דירה לפני קניה היא תהליך הכרחי בבואכם לרכוש נדל"ן, להלן כמה דוגמאות המציגות ליקויים אשר בדיקת דירה לפני קניה מתריעה בפניהם:

בדיקת דירה לפני קניה מצאה כי המרווחים בין מרכיביו של מעקה הבית רחבים מדי ואינם תקניים. אם בבית הזה יגורו או יבקרו ילדים, ליקויי זה הוא ממש בגדר סכנה בטיחותית.
בדיקת דירה לפני קניה מצאה כי בבית הזה הרצפה עקומה. אפילו בפעולה יומיומית כשטיפת רצפות הליקוי הזה עלול להפריע, ומה יקרה במצב של הצפה? יש גם סכנה של רטיבות כשהמים מתנקזים תמיד לכיוון אותם פאנלים.
בדיקת דירה לפני קניה העלתה כי סדקים אלו מקורם ביסודות לקויים.

התמחותי כמהנדס בתחום של בדיקת דירה לפני קניה, מאפשרת לי לזהות, לבחון ולתת המלצות בכל התחומים של ליקויי בניה.

מעוניינים לקרוא חוות דעת הנדסית על בדיקת בדק בית היכנסו לכאן