בדיקת דירה לאיתור ליקויי הבניה לפני המעבר?

הבית שלכם, המרחב הפרטי שבו אתם מתגוררים, אמור לספק לכם סביבה בטוחה, נעימה ובעיקר גם כזו שראויה למגורים. לצערנו, ישנם לא מעט מקרים, בהם מתגלים ליקויי בניה, העשויים לסכן את דיירי הבית ולגרום לנזקים חמורים. בדיקת בית הינו הליך חשוב, המומלץ לכל מי שרוכש בית חדש מקבלן או דירה יד שנייה. במסגרתה נבדקות לעומק תשתיות הבית השונות והמערכות הלוקחות בכך חלק, ובעזרתו של מהנדס מיומן, הנעזר במכשור מתאים, שמסייע לו בכך, ובידע הרב, שצבר לאורך השנים.

מה כוללת במסגרתה בדיקה זו:

על פי החוק במדינת ישראל (חוק המכר לשנת 1973) על כל קבלן להעניק לרוכשי הדירה אחריות לתקופה, הנקבעת בהתאם לסוג הליקוי שנמצא. בדיקת דירה, המתבצעת, כאמור, על ידי מהנדס המתמחה בכך, מאפשרת לזהות את ליקויי הבניה, עוד בטרם המעבר אל הדירה. הבדיקה, שנמשכת מספר שעות בדרך כלל, מתייחסת למערכות הקיימות בדירה ולתשתיות השונות. במסגרתה נבדקת תשתית הביוב, נבדקת תשתית החשמל, הגז והאלמנטים האחרים, הקשורים במבנה, בין אם בחלקו החיצוני ובין אם בחלקו הפנימי. בתום הבדיקה, מרכז המהנדס את כל הליקויים שמצא ומעביר את תוצאותיה ישירות אל הקבלן, כדי שיטפל בכך. הקבלן רשאי לתקן בעצמו את הליקויים שהתגלו או לתת, כפתרון אחר, פיצוי כספי. במידה ומסרב לעשות זאת, משמשת הבדיקה ככלי משפטי חזק, שיכול לקחת חלק במסגרת תביעתו של הקבלן ובכל ערכאה משפטית.
חשוב לזכור שבדיקת דירה הכרחית גם במקרים של רכישת דירה יד שנייה. היא עוזרת לאתר ליקויים ותקלות שונות בדירה, שהטיפול בהם עשוי לעלות לא מעט כסף. כדי להימנע מרכישת "חתול בשק", כדי לוודא שהדירה שאותה רוכשים ראויה למגורים, מומלץ לבצע את הבדיקה בטרם הרכישה והמעבר אליה ולוודא שכל מערכותיה תקינות ועומדות בכל התקנים הנדרשים.

למה לחכות כמה שנים, אם אפשר לגלות את ליקויי הבניה לפני המעבר?

מודי אדלר, מזמין אתכם לבחור באפשרות של בדיקת דירה, רגע לפני קבלת המפתח או רגע לפני רכישת דירה יד שנייה. בזכות שלושים שנות הניסיון שלו בתחום, בזכות ההכשרה המקצועית שקיבל כמהנדס מומחה וגם בזכות הידע הרב שצבר, יכולים לקוחותיו של מודי אדלר להיכנס אל דירתם, ללא דאגות ותקלות מיותרות. למה לחכות כמה שנים ולגלות, רק לאחר המעבר, תקלה לא נעימה או אפילו נזקים שעשויים להיות מסכני חיים? אפשר לעשות את הצעד, ולפעול בצורה נכונה. כי בדיקת בית עושים לפני שעוברים! ובעיקר, כדי לא להצטער על זה אחר כך.

רוצים לדעת עוד על מודי אדלר לפני שאתם יוצרים קשר לחצו כאן