איך תדעו שהמעלית שלכם מתוחזקת באופן מקצועי לאחר בדיקת בדק בית?

 

בדק בית

 

בכל בניין, חשוב לבצע בדיקת בדק בית מקצועית, אחת למספר שנים. במסגרת הבדיקה, אנשי המקצוע מבצעים בדיקות מבנה שונות ומאתרות ליקויי בנייה ואחזקה כגון מסילות חלונות פגומות, דלתות חורקות, נזילות ודליפות, רטיבות בקירות ועוד.

כמו כן, חשוב להיעזר בשירותיה של חברת בדק בית כאשר שוקלים לרכוש בית חדש – על מנת להימנע מאי הנעימות ומההוצאה הכספית שתהיינה כרוכות בכך שלא אותרו תקלות באופן מקצועי טרם הכניסה לבית החדש. אין ספק שמדובר בהוצאה כספית נוספת שנתפסת לפעמים כמיותרת, אך בדיקה מקצועית של חברת בדק בית עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך מאות אלפי שקלים.

במאמר זה נתמקד בהסבר כיצד תוכלו לדעת שהמעלית שלכם מתוחזקת בצורה מקצועית. מעלית בבניין משותף חייבת לעבור בדיקה בכל חצי שנה לפחות. ללא בדיקה שכזאת, אסור יהיה לקיים נסיעות במעלית בשל חשש מבעיית בטיחות. עם זאת, הבדיקה הזאת איננה תחליף לתחזוקת המעלית באופן קבוע ומקצועי.

להלן מספר גורמים משמעותיים נוספים:

מחיר הוגן:

כל אחד אוהב לחסוך כסף וגם ועד הבית אינו מעוניין להוציא כסף לחינם. אך האם יש מקום לחיסכון כספי כאשר מדובר בביצוע עבודות של תחזוקה שוטפת למעלית? כדי להיות בטוחים שהמעלית שלכם מתוחזקת כראוי, יש לבדוק את עלויות האחזקה על פי סוג התיקונים שבוצעו במהלך תקופה מסוימת וכן על פי המחירים המקובלים בשוק. המחיר שאתם משלמים עבור תחזוקת המעלית נמוך במידה בלתי סבירה? ככל הנראה היא אינה זוכה לתחזוקה הטובה ביותר. שירות אחזקת מעליות מקצועי אינו יכול להיות זול מדי, אך אין גם צורך לשלם מחיר מוגזם. יש לעקוב אחר העלויות הקבועות והמשתנות, כדי לוודא שהמחיר אכן הגון והגיוני.

חלפים איכותיים ומומלצים:

לא כל חברה לאחזקת מעליות מקפידה להשתמש בסוגי חלפים מקוריים ואיכותיים. רוצים לדעת האם המעלית שלכם אכן מתוחזקת כמו שצריך? בררו האם חברת המעליות עושה שימוש בחלפים מקוריים, כאלה שיוצרו על ידי יצרן מוכר ואשר מיועדים בדיוק לסוג המעלית שיש ברשותכם. הציעו לכם חלפים משומשים או משופצים? יש לבדוק היטב שהחיסכון הזה לא יעלה לכם בסופו של דבר ביוקר רב.

מקבלים אחריות:

כאשר רוכשים מוצר בעל חשיבות – אי אפשר לוותר על תעודת אחריות לכל מקרה של תקלה או בעיה. שירות של תיקוני מעליות ותחזוקה הוא שירות בעל חשיבות, וגם כאן – חשוב שתהיה אחריות מקצועית. אנשי מקצוע שמציעים אחריות על שירות התחזוקה והתיקונים לא יציעו זאת כאשר הם בעצמם אינם מעריכים את איכות עבודתם. איש מקצוע שמעניק אחריות מקצועית מבטיח ללקוח ביטחון בטיב השירות, בבטיחות, בתחזוקה השוטפת ובכל מקרה שבו יש לבצע תיקונים.

נוסעים חלק, נוסעים בטוח:

קיימים לא מעט סימנים שמעידים על כך שמעלית אינה מטופלת כראוי ואינה מתוחזקת היטב. המעלית נוטה לרעוד באופן שלא היה כמוהו בעבר? המעלית אינה עוצרת בדיוק בקו של הקומה הרצויה? הדלתות אינן נפתחות או נסגרות תמיד באופן חלק ומהיר כמקובל? נשמעים רעשים, חריקות וקולות המעידים על סיכוי לבעיה? בהחלט יתכן שכל זה קורה בשל טיפול בלתי מספק ובשל תחזוקה בלתי ראויה. כאשר המעלית עולה ויורדת באופן חלק, כאשר העצירה היא תמיד בקו הקומה, כאשר החלקים הנעים זוכים לשימון ולגירוז ואין בעיות מיוחדות שאינן זוכות לפתרון – המעלית מתוחזקת נכון.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לשיח?
אשמח לקבל את תגובתך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>