בדק בית – כל הסיבות

בדיקת בית – כל הסיבות שישכנעו אתכם לבצע בדיקת בית:

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי נדרשות למעלה ממאה משכורות ממוצעות כדי להגשים את החלום ולקנות בית. עבדתם כל כך קשה, אתם חייבים לבצע בדיקת בית בידי מהנדס מומחה. רק בדיקת בית מקצועית בידי מהנדס מומחה תוודא כי ביצעתם עסקה טובה ואתם יכולים ליהנות מהבית החדש. מודי אדלר, מהנדס אזרחי ותיק ומיומן, יעזור לכם להגשים את החלום, לבצע עסקת נדל"ן אטרקטיבית, לקנות בית במצב תקין בלי עוגמת נפש וללא הוצאות כספיות מיותרות. צרו קשר, נשמח לעזור.

בדיקת בית לפני קניית בית חדש:

חוק המכר אשר נחקק בשנת 1973 בא להגן על הזכויות של רוכשי הדירות. חוק המכר מטיל על הקבלן אחריות לתיקון ליקויי בנייה בדירה או בבית החדש.

בדק בית חיוני מאוד בעת קניית בית חדש, אומנם רבים חושבים כי בבית חדש אין בעיות, אך רק בדיקה מקצועית תאתר את כל הסודות המסתתרים בקירות. ליקויי בנייה בבית חדש עלולים להיווצר כתוצאה מרשלנות של הקבלן, אפילו בשגגה, כתוצאה משימוש בחומרי בנייה לקויים או מעבודה בלתי מקצועית.

מומלץ לבצע בדיקת בית לאחר סיום הבנייה ולפני הכניסה אל הדירה. בתקופה זו הדירה עדיין לא הייתה בשימוש והקבלן לא יוכל להטיל את האשמה בהיווצרות ליקויי הבנייה על הדיירים. נוסף על כך, הקבלן והפועלים עדיין מצויים בשטח, הם זמינים, הם יוכלו לתקן את הליקויים. למידע נוסף על בדק בית לפני רכישת דירה לחצו כאן

כעבור מספר חודשי מגורים מומלץ לבצע שוב בדיקת בית. כשלים בתשתיות ובמערכות הבנייה מתגלים רק לאחר השימוש. כדי לוודא כי המערכות פועלות היטב, חשוב לבצע כעת בדיקת בית.

בדיקת בית לפני קניית דירה מיד שנייה:

בדיקת בית לפני קניית דירה מיד שנייה חשוב לבצע לפני חתימת החוזה. לאחר חתימת החוזה כל האחריות על תיקון הליקויים חלה על הקונה בלבד. בדיקת בית תאתר את כל הליקויים ותיתן בידי הקונה כלי רב עוצמה לאומדן מחירה הריאלי של הדירה. אם יתגלו ליקויי בנייה מהותיים בדירה, ישקול הקונה את כדאיות הקנייה או ינכה ממחיר הדירה את עלות התיקונים.

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה:

  • בדיקת בית מאתרת בעיות באיטום. איטום לקוי עלול לגרום לנזילות ולבעיות רטיבות. רטיבות עלולה לגרום נזקים אסתטיים, לפגוע ביציבות המבנה ולהשפיע לרעה על איכות החיים של הדיירים.
  • יש להקפיד במיוחד על בדיקת איטום בגג המבנה ובמרפסת. מקומות אלו מועדים לחדירת מים ולנזילות. בעיות באיטום לא תמיד נראות בעין בלתי מקצועית, רק בדיקה מקצועית של מהנדס מומחה תוודא כי אין כשלים באיטום ולא עתידות להתעורר בעיות.
  • בדיקת בית מאתרת ליקויי בנייה ביסודות המבנה ובשלד הבניין כמו סדקים עבים בקירות, מדרגות רעועות ובלתי תקינות ועוד. ליקויים אלו עלולים במקרים קיצוניים לסכן את חיי הדיירים.
  • בדיקת בית מאתרת ליקויי בנייה אסתטיים כמו מרצפות לא אחידות, טיח נושר, אריחי קרמיקה בגוננים שונים ועוד. עבדתם כל כך קשה כדי לשלם את מחיר הבית החדש, אתם לא חייבים להסכים למפגעים אסתטיים.
  • בדיקת בית מאתרת ליקויי בנייה הפוגעים באיכות החיים כמו פגיעה במערכת הביוב, תשתיות חשמל בעיתיות, בעיות במערכת האינסטלציה, כתמי עובש ופטריות על הקירות ועוד.
  • בדיקת בית ליקויי בנייה הפוגעים בבטיחות הדיירים כמו סורגים בלתי תקינים מעקות נמוכים מהתקן הנדרש, רווחים גדולים בין שלבי המעקה, בניית חדרי ביטחון שלא לפי התקן המחייב ועוד.
  • בדיקת הבית מאתרת חריגות בנייה. הרשויות המקומיות רואות בבעלי הדירה את האחראים על חריגות הבנייה, גם את אתם לא אחראים על חריגות הבנייה, אלא הקבלן או הדייר הקודם. הרשות המקומית תטיל עליכם קנסות גבוהים בגין חריגות בנייה.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...