בדק בית לאחר שיפוץ דירה

שיפצתם את הבית ? בשעה טובה! בדק בית ביצעתם כבר ?

שיפוץ דירה בישראל שכיח מאוד בעידן הנוכחי. כיום 46% מהישראלים מעדיפים לשפץ את הבית מאשר לעבור לדירה חדשה. שיפוץ הדירה יכול להיות חלקי או מלא. עלות שיפוץ ממוצעת בדר"כ נעה בין 50 אלף ש"ח עד מאות אלפי ש"ח- מדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת שנרצה לקבל בתמורתה שיפוץ הולם. יש לזכור כי לפעמים מדובר בהליך פשוט יחסית, אך לעתים רבות השיפוץ מורכב ביותר ודורש איש מקצוע מומחה ובעל וותק ומוניטין מוכח על מנת להבטיח מינימום תיקונים ופגמים בעתיד שלרוב מקורם בעבודה רשלנית ובלתי מקצועית.
רצוי מאוד לשכור שירותי בדק בית לאחר ובמהלך השיפוצים, על מנת להימנע מהוצאות כספיות נוספות ומעוגמת נפש. בדיקות אלו מבוצעות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, אשר יאתרו עבורכם ליקויי בניה, ימליצו על דרכים לתיקונם ויתמחרו אותם כראוי.

 

 

מדוע חשוב לבצע בדק אחרי שיפוץ דירה?

הצרכן הישראלי בדר"כ ירכוש שירותי קבלן שיפוצים ללא מודעות לכך שייתכנו ליקויים רבים לאחר השיפוצים, ליקויים אשר בדר"כ אינם ניתנים להבחנה בעין בלתי מקצועית וגם אם ניראות הדירה לאחר השיפוץ יצאה מדהים, ייתכן מאוד והיא טומנת בתוכה פגמים מהותיים ועמוקים. הליקויים יכולים לצוץ מיידית או כעבור מספר ימים ולעתים הפגמים נגלים לעינינו רק לאחר מספר חודשים או שנים, כאשר הנזק המשמעותי לנכס כבר נגרם.
כל זאת יכול להימנע אם תדאגו לבצע בדק בית במהלך ולאחר שיפוץ הדירה.
בודק בתים מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום יוכל לאתר עבורכם ליקויים כאלו ואחרים במידה וקיימים ולעתים אף למנוע את התפתחותם ולתקנם בעלות נמוכה יותר. כמו כן, חשוב לזכור כי לפי חוק מכר הדירות כל קבלן מחויב בתום ביצוע עבודות השיפוץ לתקופת אחריות. רצוי וכדאי לנצל תקופה זאת כדי לבצע את בדק הבית, היות ובמידה ויתגלו ליקויים ופגמים אזי התיקונים ועלותם יחולו על הקבלן בלבד ולכן גם אם לא לקחתם פיקוח מטעמכם במהלך השיפוץ עדיין לא מאוחר לשכור שירותי מקצוע לבצע עבורכם בדיקת תקינות השיפוצים.

 

מהן הבעיות שיכולות להיות בעת שיפוץ הדירה?

 

במהלך השיפוצים יכולים לצוץ הרבה ליקויים ופגמים , הנפוצים שבהם

ליקויים בשלד המבנה: סטייה ותזוזה של קירות, סדקים בשלד וכו'… מדובר ליקויים מהותיים שבמידה וישנם יכולים גם לסכן חיי אדם
ליקויים אסתטיים : צבע וטיח מתקלפים או ברמת גימור חלקית, רצפות עקומות, סדקים קטנים
ליקויי בנייה המשפיעים על חוויית המגורים: הבולטים ביניהם הם פגמים בבידוד הדירה, תקלות בתשתית וליקויי נזילות וסתימות.
ליקויי בנייה בטיחותיים: מעקה נמוך שלא לפי התקן, סורגים רופפים ומדרגות לא יציבות.

מעוניינים במידע נוסף על ליקויי בנייה בשלד המבנה לחץ כאן

 

מה היתרון בלקיחת איש מקצוע שיבדוק עבורכם את השיפוץ ?

בדק בית מקצועי לאחר שיפוץ דירה יאפשר לאתר את כל סוגי הליקויים שקרו במהלך עבודות השיפוץ שביצעתם. חשוב לזכור שבדיקת בדק בית הינה בדיקה מעמיקה ויסודית הדורשת ידע הנדסי ועליה להיות מבוצעת רק על ידי איש מקצוע מוסמך כמו מהנדס או שמאי, שבידיהם יש את הסמכות והידע לאיתור ליקויים בשיפוץ ולאבחן את הפגמים במידה וישנם.
כמו כן, בדיקת בית לאחר שיפוץ על ידי גורם מוסמך תאפשר לכם לבצע על הדרך בדיקת התאמה של המפרט הטכני ותבדוק כי עבודת הקבלן בשטח אכן תואמת את התכניות המקוריות בכמות ובסוג החומרים שנדרשים לשיפוצים.
חשוב לבחור בבודק אובייקטיבי ללא צד בהליך השיפוץ ומתוך מאגר מקצועי- כך נגדיל את הסיכויים שבדיקתו אכן תהיה מהימנה ותשקף את מצב הבית באופן התואם את המציאות.
מעבר לפאן הכספי, איש המקצוע יוודא כי הבניין נבנה על פי התקנות הקבועות בחוק ושהינו בטוח לדייריו ולא מהווה סכנת חיים לדיירים בו.

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...