חשיבות ביצוע בדק בית

בדק בית, זו המומחיות שלנו!

בדיקת בדק בית היא בדיקה אשר עשויה לחסוך כספים רבים בעתיד. דיירים רבים שרכשו דירות בעמל רב, חשו מאוכזבים לאחר שגילו כי בדירה יש לקויי בנייה רבים שגרמו להם עוגמת נפש, הוצאות כספיות רבות ולעתים רבות גם הורידו את ערך הנכסים. כדי שלא להיקלע למצבים בלתי נעימים, חשוב לבצע בדיקת בדק בית בידי מהנדס מומחה. מודי אדלר הוא מהנדס מומחה וותיק אשר ביצע מאות בדיקות במיומנות רבה. הודות לידע הרחב, לניסיון רב השנים ולציוד החדיש והמקצועי, מודי אדלר נחשב למומחה מספר אחד בתחום בדיקות בדק בית.

רוצה לחסוך כסף ולא להיכנס להוצאות על ביתך בעתיד? הפתרון כבר כאן צור קשר עוד היום עם חברת בדק הבית של מודי אדלר.

למה חשוב לבצע בדיקת בדק בית?

בדיקת בדק בית מאתרת ליקויי בנייה. ליקויי בנייה הם כשלים בבנייה הנובעים מרשלנות, מחומרי בנייה זולים ועוד. בדירות ישנות שיני הזמן גורמות לליקויי בנייה רבים המורידים את ערך הדירה.

ליקויי בנייה עלולים לסכן את חיי הדיירים, לפגוע ביציבות המבנה ולפגוע באיכות החיים של הדיירים.

בדיקת בדק בית מאתרת ליקויי בנייה אסתטיים. אומנם, ליקויי בנייה אסתטיים לא מהווים סיכון בטיחותי, אך הם עלולים לפגוע באיכות החיים ואפילו להוריד את ערך המבנה. שילמתם כל כך הרבה כסף עבור הדירה החדשה, מגיעה לכם דירה מושלמת ללא ליקויי בנייה, אפילו אסתטיים.

בעת קניית דירה מיד שנייה, לא תצליחו לגלות את ליקויי הבנייה והפגמים בעין בלתי מקצועית. בדיקת בדק בית תשקף באופן אמין את מצבה האמיתי של הדירה ותיתן בידכם כלי רב עוצמה להעריך באופן נכון וריאלי את מחיר הדירה ואת כדאיות הקנייה. למידע נוסף על החשיבות בביצוע בדק בית בדירה יד שניה לחצו כאן

חוק המכר מחייב את הקבלנים לתקן את ליקויי הבנייה. בדיקת בדק בית תאתר את הליקויים ותסייע לכם למרב את זכויותיכם ולדרוש מהקבלן את ביצוע התיקונים.

בדק בית – כמה מושגים שחשוב להכיר:

שנת בדק היא השנה הראשונה שבה מחייב החוק את הקבלן לתקן את ליקויי הבנייה המתגלים בדירה החדשה.

חוק המכר ותקופת אחריות – חוק המכר נחקק בשנת 1973 ונועד להגן על רוכשי הדירות. חוק המכר מחייב את הקבלן לאחריות על רכיבים ופרמטרים שונים בדירה. לכל פרמטר יש תקופת אחריות שונה. לליקויים בריצוף ובחיפוי הקירות נקבעה תקופת אחריות של שנתיים, לכשלים במערכות הצנרת יש אחריות של ארבע שנים, לבעיות איטום ורטיבות נקבעה אחריות של ארבע שנים ועוד

חוות דעת של מהנדס מומחה היא חוות הדעת הניתנת בתום בדיקת בדק בית. בחוות הדעת מפרט המהנדס את ליקויי הבנייה, מציע דרכים פתרון ואומד את עלותם הכספית. חוות הדעת היא כלי משפטי רב עוצמה המסייע לקונים לדרוש מהקבלן את תיקון הליקויים, אם יסרב הקבלן לבצע את הליקויים חוות הדעת תהיה מסמך משפט קביל שיסייע להוכיח את טענותיכם.

אורך חיים אפקטיבי הוא מונח מקצועי המעריך את אורך החיים הצפוי למבנה ללא תיקונים, ללא שיפוצים וללא פעולות תחזוק. בדיקת בדק בית בעת קניית דירה מיד שנייה תעריך את אורך החיים האפקטיבי של הדירה ותחסוך כספים רבים על הוצאות בלתי צפויות.

מתי מומלץ לבצע בדיקת בדק בית:

  • בעת קניית דירה חדשה מומלץ לבצע פעמיים בדיקת בדק בית. בפעם הראשונה לפני הכניסה אל הדירה ובפעם השנייה לפני תום שנת בדק הבית. ליקויי בנייה וכשלים בתשתיות החשמל והאינסטלציה מתגלות רק לאחר תקופת שימוש, ולכן חשוב לחזור על הבדיקה.
  • בעת קניית דירה מיד שנייה מומלץ לבצע בדיקת בדק בית לפני החתימה על חוזה הקנייה. לאחר הקנייה למוכר אין אחריות על תיקון הליקויים וכל הוצאות התיקון נופלות על הקונה.
  • מומלץ לבצע בדיקת בדק בית גם לאחר שיפוצים. הרבה שיפוצניקים אינם מכירים את תקנות הבנייה המחייבות. בדיקת בדק בית תבדוק האם הקבלן המשפץ עבד ובנה בהתאם לתקנות ותבדוק האם בדירה המשופצת מצויים ליקויי בנייה.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...